Mezunlarımızın sürekli gelişip öğrenerek, Türkiye’de ve dünyada, mesleklerinde tercih edilen, seçkin, fark edilen ve fark yaratan çalışanlar olmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bu doğrultuda mezunlarımızın birbirleri ile iletişimini canlı tutarak ÖzÜ ailesinin bir parçası olarak kalmalarını amaçlıyoruz.

Daha Fazla

Özyeğin Üniversitesi ilk mezunlarını 2012 yılında vermeye başlamıştır. 4212 lisans, 946 lisansüstü olmak üzere toplam 5158 mezunumuz bulunmaktadır. Mezunlarımızın %76’sı iş hayatına atılırken %20’si lisansüstü eğitim almayı tercih etmiştir.

*2020 yılına ait güncel verilerdir.

Mezunlarımızın çalıştığı şirketleri ve daha fazlasını Mezunlarımızın İş Dünyası sayfasında görebilirsiniz. En çok mezunumuzun bulunduğu ilk 10 şirket:

 

Üniversitemizin myozu uygulaması indirerek hem mezunlara yönelik etkinliklerden haberdar olabilir hem de üniversite içerisinde gerçekleşen farklı etkinlikleri ve süreçleri takip edebilirsin.

Transkript, öğrencilerin, Özyeğin Üniversitesi’nde öğrenimi süresince kayıt durumları, aldıkları dersleri, notları ile akademik başarı düzeylerini, öğrenim dilini, not sistemini ve başarı değerlendirme kriterlerini içeren bir belgedir.

Resmi transkript belgesi ücretlidir. Transkript talepleri ve ödemesi, Öğrenci Bilgi Sistemi (SIS) / Belge Talebi ekranı üzerinden online yapılır. Ödeme herhangi bir bankanın banka veya kredi kartı ile yapılabilir. Ödemesi tamamlanmamış transkript talepleri işleme alınmaz. Düzenlenen resmi transkript sadece talebi yapan öğrenciye teslim edilir. 

Resmi olmayan transkriptinizi istediğiniz zaman Öğrenci Bilgi Sistemi (SIS) üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Resmi transkript talebinde bulunmak için tıklayınız.